Wereldmileudag - Go green bpm!


06/06/2025

Gisteren was het Wereldmilieudag. Een dag die sinds 1974 jaarlijks door de Verenigde Naties word georganiseerd om stil te staan bij ons milieu.

Gisteren was de dag, dus vandaag zelf aan de slag! Door met een duurzame blik te kijken naar je eigen processen, kun je bronnen van verspilling vinden die bijdragen aan je ecologische voetafdruk.

Om goed te kunnen analyseren waar 'groene' verspillingen plaatsvinden, kun je vanuit de basis van een proces (input-throughput-output) uitbreiden naar de inputs ‘grondstoffen’ en ‘energie’ en de outputs ‘emissies’, ‘afval’ en ‘bijproducten’. Het proces zelf (de throughput) zet grondstoffen en energie om tot emissie, afval of bijproduct. En dat kan altijd duurzamer!

Lees meer over Green BPM